Prečo ísť v lete do detského tábor

Odpoveď na túto otázku je veľmi jednoduchá. Predsa pre radosť. Avšak toto je len jedným z dôvodov prečo sa rozhodnúť stráviť v lete čas v detskom tábore. Na deti stále častejšie striehnu rôzne nebezpečenstvá, ktoré sa postupne prejavujú vzrastajúcou kriminalitou, vznikom závislostí od alkoholu a drog, prípadne sa deti samotné stávajú obeťami trestných činov. Tento fenomén sa netýka len miest, ale i menších obcí. Skupinky mladých ľudí neraz trávia svoj čas posedávaním na lavičkách, bezcieľnym blúdením, ako aj vysedávaním v krčmách. Rodičia často ani netušia, ako v skutočnosti ich dieťa trávi voľné chvíle.Aké možnosti ponúka mesto či obec? Pozerať si mestské atrakcie? Alebo chodiť každý deň k jazeru? Kamaráti sú často odcestovaní, preto aj detské ihriská, parky, výstavy, kiná a výlety do okolia môžu byť nezaujímavé. A  stráviť u starých rodičov celé leto tiež nie je pre dorastajúcu mládež veľmi populárne a príťažlivé.
Ako huby po daždi  vyrástli počítačové herne s akčnými hrami, v ktorých dnešná mládež necháva svoje vreckové.

"Prvákom, druhákom stačí, ak navštívia kamaráta, spolužiaka. Tam je to zorganizovanie voľna cez prázdniny jednoduchšie. Môžu však bez dozoru niečo vyviesť." tvrdí psychológ Peter Sklár a dodáva: "Deti v predpubertálnom veku sú už samostatnejšie. Čoraz častejšie však vyhľadávajú spoločnosť. Rodičia im oveľa ťažšie zorganizujú deň."


Záchranou sú do istej miery centrá voľného času, ktoré pre deti po celý rok pripravujú rôzne aktivity. "Ale  program centier sa v mnohom nelíši od bežných dní, ktoré trávia deti v školách, potom v školských družinách (kluboch detí) a napokon v rodinách. Tieto dni skôr kopírujú a deti takto neprežijú prázdniny so všetkým, čo k nim patrí", tvrdí psychológ Peter Sklár.

Deti by si mali cez prázdniny odpočinúť a načerpať veľa energie. Ani nie tak fyzickej, ako práve psychickej - teda zmenou prostredia a netradičnými aktivitami. Pobytové detské letné tábory sú azda najlepším variantom strávenia prázdninového času. Tábory majú rôzne zamerania a pripravia deťom nezabudnuteľné zážitky v novom kolektíve. Sú zamerané najmä na rozvoj a harmonizáciu osobnosti, deti sa učia spolu vychádzať a akceptovať sa navzájom. Oddieloví vedúci sa snažia individuálne dostať na povrch to, čo je v nich pozitívne, deti sa naučia komunikovať s rovesníkmi a nájsť si miesto v kolektíve.


"Mnohé sú prvýkrát bez rodičov a keď zistia, že môžu veci vyriešiť aj samy, pomáha im to aj v škole. Získajú odvahu hovoriť o svojich problémoch, pocitoch, vedia sa lepšie presadiť. Rodičia zrazu zistia, že ich deti majú kapacity, o ktorých oni ani netušili.“ tvrdí liečebná pedagogička Mária Takáčová z Centra výchovnej a psychologickej prevencie.

Tábory tvoria pre väčšinu z nás, ktorí sme aspoň jeden kedysi obsolvovali, nezabudnuteľnú kapitolu nášho detstva. V tábore deti nájdu nových kamarátov, prvé lásky, rozvíjajú v sebe skryté schopnosti a osmelia sa v kolektíve. Pocit pri ocenení v niektorej z množstva táborových súťaží je pre deti ozaj nenahraditeľný.Najmä na prvý tábor by malo mať dieťa dobré spomienky. Tábory sú u nás organizované cestovnými kanceláriami, centrami voľného času alebo neziskovými organizáciami. Je dôležité vedieť si vybrať. Treba prihliadať na kvalitu programu, ale predovšetkým na tím vedúcich. V dnešnej dobe sa v táboroch využívajú v hojnom počte celotáborové hry, ktoré vyzerajú dobre a deťom sa páčia, ale častokrát sa v nich nepresadia deti so slabším sebavedomím. Preto je dôležité nezabúdať na individuálny prístup, ktorý môžu zabezpečiť len sociálne a emocionálne vyspelí vedúci s veľkou dávkou empatie.

do pozornosti:

TÁBORY - vyše 300 táborov - rôzne cestovné kancelárie...

OZ Kolečko - všetko pre bajkovanie

Catering agentúra - atrakcie

Internetová galéria s háčkovaným umením, insitnými kolážami, zaujímavými fotografiami.

Rekreačné zariadenie - Duchonkaland

Kvalitné písacie potreby, umelecké potreby a perá Faber-Castell. Vyberte si svoje nové pero online na stránke Hargita.sk – kancelárske potreby, pero sk, technické kreslenie, písacie potreby pre deti.

 

Pre radosť - letný tábor - škola v prírode.

Letný tábor

PageRank ikona zdarma
TOPlist Seo servis

Pre rodičov

  • Potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti >>
  • Prehlásenie o zdravotnom stave dieťaťa >>
  • Odporúčané veci na zbalenie >>
Copyright © 2019 Pre radosť - detský letný tábor - škola v prírode.. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.

Letný tábor Pre radosť