Denný program tábora

Naše tábory deťom ponúkajú odpočinok, ale aj možnosť načerpať veľa energie. Ani nie tak fyzickej, ako práve psychickej - teda zmenou prostredia a netradičnými aktivitami. Tábory majú rôzne zamerania a pripravia deťom nezabudnuteľné zážitky v novom kolektíve. Sú zamerané najmä na rozvoj a harmonizáciu osobnosti, deti sa učia spolu vychádzať a akceptovať sa navzájom. Učia sa komunikovať s rovesníkmi a nájdu si miesto v skupine detí. Tábory sa snažíme pripravovať tak, aby ich absolvovanie pre deti predstavovalo nezabudnuteľný zážitok, aby si našli nových kamarátov, prvé lásky, rozvinuli v sebe svoje skryté schopnosti a osmelili sa v kolektíve.

 

Na príprave a realizácií tábora sa podieľajú mladí ľudia, ktorých táto práca baví a napĺňa. Sú to zanietení vedúci a praktikanti, ktorí sa zúčastňujú na mieru šitých školení počas roka. Naši vedúci ku každému dieťaťu pristupujú individuálne, pomáhajú odhaľovať doteraz neobjavené detské zručnosti. Jedná sa o emočne a sociálne zrelých ľudí, ktorí s veľkou dávkou empatie venujú svoj čas všetkým deťom. Spomedzi detí odhalia šikovné talenty, ale i deti s nižším sebavedomím, ktorým pomáhajú zažiť pocit úspechu, učia ich sebarozvoju a sebapresadeniu.
Táto práca by sa dala rozdeliť na prácu pred a počas tábora. Povinnosti pred samotnou sezónou spočívajú v príprave programu a oboznámenie sa s jednotlivými hrami, ich odskúšaním "na vlastnej koži" a spoznaním okolia, kde sa bude tábor realizovať. Každý vedúci ovláda denný program a vie o svojich povinnostiach v tábore.

 

Po dlhoročných skúsenostiach sme prišli na možnosť, ako táborový program vylepšiť. Prišli sme na alternatívu, ktorá umožňuje vyniknúť každému dieťaťu bez ohľadu na to, ktorej oblasti sa rado venuje, v ktorej vyniká. Programovú koncepciu čiastočne formujeme do umelecko-šporotvých aktivít. Ponúkame oblasti: šport (klasické i netradičné športy, turistika, avšak i teoretické základy športovej náuky), literatúra (možnosť zahrať sa na spisovateľov a žurnalistov, investigatívnych reportérov, spoznať svetoznáme, ale i vytvoriť vlastné diela), hudba (hra na rôzne hudobné nástroje, tanec i spev) a výtvarné umenie (čarovanie s farbami, rôzne výtvarné techniky i práca s textilom, farbenie tričiek apod.).

Všetky aktivity a hry sú pripravované tak, že sú prispôsobené individuálnej povahe a veku každého dieťaťa. V jednotlivých oblastiach môže vyniknúť hociktoré dieťa a nezáleží pritom, či má rokov 6 alebo 16.

Ostávame však verní i našim tradíciám. Nezabúdame na deťmi obľúbené hry osvedčené z ostatných rokov (Cesta rozprávkovým lesom, Kríž, Latrína, Olympiáda, či ZOO), ale do programu zahrňujeme aj nové celotáborové hry, ktoré spoločne strávenému času dodajú iskru.

 
do pozornosti:

TÁBORY - vyše 300 táborov - rôzne cestovné kancelárie...

OZ Kolečko - všetko pre bajkovanie

Catering agentúra - atrakcie

Internetová galéria s háčkovaným umením, insitnými kolážami, zaujímavými fotografiami.

Rekreačné zariadenie - Duchonkaland

Kvalitné písacie potreby, umelecké potreby a perá Faber-Castell. Vyberte si svoje nové pero online na stránke Hargita.sk – kancelárske potreby, pero sk, technické kreslenie, písacie potreby pre deti.

 

Pre radosť - letný tábor - škola v prírode.

Letný tábor

PageRank ikona zdarma
TOPlist Seo servis

Pre rodičov

  • Potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti >>
  • Prehlásenie o zdravotnom stave dieťaťa >>
  • Odporúčané veci na zbalenie >>
Copyright © 2019 Pre radosť - detský letný tábor - škola v prírode.. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.

Letný tábor Pre radosť