Často kladené otázky

PREHLÁSENIE O BEZINFEKČNOSTI A ZDRAVOTNOM STAVE DIEŤAŤA
(odovzdá dieťa v tábore pri zdrav.prehliadke zdravotníkovi spolu s preukazom poistenca doporučujeme kópiu preukazu)

PDF stiahnuť >>

Potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti
PDF stiahnuť >>

Odporúčané veci na zbalenie pre dieťa do tábora.
PDF stiahnuť >>1. Čo sa stane, ak dieťa pred odchodom do tábora ochorie a nebude môcť nastúpiť? Vráti sa uhradený poplatok za tábor?

Potešiteľné v takejto smutnej situácii je aspoň to, že Vaše dieťa  neochorelo priamo v tábore. Ležať s teplotou  doma je predsalen  príjemnejšie ako na táborovej izolačke, najmä keď je za oknami taký  lákavý táborový svet.

Keďže sme Občianskym združením (t.j. neziskovou organizáciou), neuplatňujeme si nárok na žiadne stornovacie  poplatky. Poplatok za tábor Vám vrátime. Zo zaplatenej sumy si odpočítame len náklady, ktoré nám vznikli s  prijatím a s vrátením Vášho poplatku za tábor; prípadne s poštovným,  t.j. sumu neprevyšujúcu 2 €. Poplatok a ani jeho časť nevraciame len  v prípade, ak by Vaše dieťa odišlo z tábora predčasne resp. ak by  nastúpilo neskôr.

2. Možno dieťa v tábore navštíviť?

Zakázať návštevy detí v tábore nie je správnym riešením, pretože vždy sa nájdu dôvody, pre ktoré by sa aj tak robili výnimky. Môžme Vám však popísať, čo všetko sa po odchode rodičov v tábore odohráva:

 • menšie deti sa takmer vždy rozľútostia a spravidla po prvej návšteve začnú túžiť po ďalšej. Väčším deťom sa niekedy rovesníci posmievajú, dokonca ich môžu vylúčiť z partie (dôvodom je samozrejme maskovaná teenagerská žiarlivosť),

 • program, na ktorý sa Vaše dieťa od začiatku tábora tešilo, zrazu odsunie na druhú koľaj a večer pri počúvaní kamarátov zistí, že nezažilo bombastickú aquaparty alebo že si nestihlo pripraviť číslo na večerné vystúpenie,

 • kamaráti z oddielu sa cítia ukrátení, najmä ak rodičia prinesú sladkosti a hračky, o ktoré ostatné deti v tábore svojou šikovnosťou bojujú (už sme zažili dokonca aj čerstvo upečenú voňavú pizzu, ktorú teda museli poriadne závidieť aj vedúci!!! :)

 • vedúci musí Vašej návšteve prispôsobovať režim celého oddielu a zo sľúbenej "tajnej špehovacej výpravy po stopách iného oddielu" ostane zrazu náhradné riešenie a všetci nedočkaví špehujúci tušia, že dôvodom je čakanie na odlúčeného táborníka.

Takéto sú naozaj typické scénky, ktoré vídame v táboroch rok čo rok a preto - pokiaľ to naozaj nie je nevyhnutné, skúste sa s dieťaťom zvítať až pri autobuse, ktorý Vám ho, plné spomienok, privezie domov.


3. Môžme dať dieťaťu do tábora mobil?

Môžte, ale tiež to býva spojené aj s množstvom negatívnych zážitkov, preto si radšej túto možnosť premyslite. S mobilmi v tábore sa zatiaľ zmierujeme len pomerne krátko, ale už sme stihli zažiť:

 • mobil a vôbec všetky hodnotnejšie predmety (šperky, rádiá, ...) sa v tábore rýchlo stanú dôvodom plaču, ak ich niekto dieťaťu ukradne alebo ak sa pokazia,

 • keď v napínavom čakaní na lovca bobríka odvahy v stanovom tábore zrazu zaznie melódia zvonenia mobilu, romantika aj zážitok sú hneď fuč,

 • ak večer príde v najmenšom oddieli zaslzená chvíľka spomienok na maminu (ktorá sa normálne rieši veselou rozprávkou alebo rozprávaním sa s vedúcou či s kamoškami), mobil v ruke a mamin hlas na druhom konci telefónu zmenia krátku chvíľku na zaslzený celý večer. A to by ste neverili, čo všetko také rozľútostené telefonáty dokážu pokaziť!

 • ak má Vaše dieťa mobil a jeho kamaráti nemajú, možno si budú chcieť aj oni zatelefonovať rodičom alebo kamarátom. Tak sa môže stať, že z 30 eurového kreditu za dva týždne neostane nič.


4. Koľko peňazí máme dať dieťaťu do tábora?

Závisí to samozrejme najmä od Vás a od toho, ako je Vaše dieťa zvyknuté s peniazmi hospodáriť.

 • Všeobecne však nie je potrebné deťom dávať príliš vysoké vreckové, pretože v tábore majú zabezpečenú stravu 5-krát denne a pitný režim po celý deň. Hračky a darčeky (bez ktorých samozrejme tábor ani nie je táborom) si môžu kupovať v táborovom obchode len za špeciálne táborové peniaze, ktoré sa dajú získať iba v našich súťažiach a hrách.

 • Na druhej strane by však nebolo Vášmu dieťaťu príjemné, keby si na celodennom výlete všetci kupovali sladkosti, len ono samo by žiadne vreckové nemalo.

 • Preto odporúčame sumu cca 10 €, ktoré môžte dať pri menších deťoch do správy oddielovému vedúcemu (predíde sa tak strate peňazí).


5. Môžu byť ubytovaní súrodenci alebo kamaráti spolu?

 • Rozdelenie detí do dievčenských a chlapčenských oddielov robievame v tábore vždy podľa veku, aj kvôli tomu, aby sme predišli problémom s ubytovávaním detí (oddiel býva totiž podľa možností v susedných izbách). Program tábora je však postavený v mnohých hrách tak, že sa oddiely miešajú, vytvárajú sa skupinky, v ktorých deti vždy spoznajú nových kamarátov z iných oddielov...

 • Samozrejme, ak sú deti rovesníkmi a radi by zažívali táborové dobrodružstvá aj ubytované vedľa seba, žiaden problém. Ťažšie je to však v prípade väčších vekových rozdielov medzi deťmi. Menší súrodenec má v staršom oporu a rodičia ho často pošlú do tábora s podmienkou, že starší ho bude mať stále pod ochrannými krídlami. Ako však ubytovať napr. 7 a 14 ročné sestry, aby to v tábore bolo predsalen trochu iné ako doma? Keď 14 ročné baby chcú večer dlhšie klebetiť a navyše o veciach, ktoré nechcú rozoberať pred malými deťmi, ako sa bude potom cítiť mladšia sestrička? Alebo máme ubytovať 14 ročnú slečnu na izbu k dvom 7 ročným? No, úprimne - asi by tam väčšinu času aj tak netrávila.

 • Vo veciach Vašich požiadaviek na ubytovanie detí (ktoré nám môžete napísať priamo do prihlášky) sa snažíme vyjsť vždy maximálne v ústrety. Zvážte však, či každá kombinácia ubytovania bude Vašim deťom príjemná.


6. Ako sa môžem so svojim dieťaťom počas tábora skontaktovať?

 • Počas odpočinka môžte telefonovať na pevnú linku (uvedenú v kontaktoch), ktorá zvoní na recepcii (pri jedálni). Detská služba, ktorá telefóny preberá, sa s Vami dohodne, aby ste zavolali o 5 až 10 minút a zatiaľ Vaše dieťa k telefónu zavolá. Pre súrne odkazy môžte použiť odkazovač pevnej linky kedykoľvek.

 • Ak by sa stalo čokoľvek VEĽMI vážne, môžte nechať odkaz resp. poslať SMS na číslo hlavného vedúceho. Priame telefonovanie na mobilný telefón nie je vždy možné, pretože signál je len na niektorých miestach v areáli a nie je vždy vhodné, aby začarovaná princezná, ktorú deti musia rozosmiať, prerušila hru a šla telefonovať. [pozn. admina ;-)]

 • Okrem klasickej pošty, ktorú môžte posielať na adresu rekreačných zariadení, môžete písať pre Vaše dieťa odkazy na internetovú diskusiu. Každý deň ju deti nájdu vyvesenú na nástenke.


7. Aké veci máme dieťaťu zabaliť, aby mu nič nechýbalo?

Cestovné tašky

  • veľká cestovná taška, ruksak alebo kufor (vedúci menším deťom s nosením tašiek určite pomôžu)

  • menší ruksak na celodenné táborové výlety

  • baterku, fľašu na pitieOblečenie (jeden turnus):

A. športové oblečenie
6 ks krátke tričká
2 ks tričká s dlhým rukávom prípadne flanelová košeľa
2 ks krátke nohavice 
2 ks tepláky
1 ks hrubší sveter
1 ks teplejšie nohavice
1 ks pyžamo

B. oblečenie do dažďa (pršiplášť, nepremokavá vetrovka s kapucňou)
C. ostané oblečenie podľa vlastného uváženia - napr. slušnejšie oblečenie na diskotéky,
večerný program, celodenný výlet, staršie tričko, ktoré je možné pokresliť alebo popísať
D. spodnej bielizne a ponožiek radšej zabaľte deťom viac, aby si počas tábora nemuseli
nič prať

obuv:
- 1-2 ks športová obuv (tenisky)
- 1 ks nepremokavá obuv (kožené tenisky alebo turistické topánky)
- prezúvky


Osobné potreby:
- hygienické potreby + uterák
- obálky, známky a listový papier (menším deťom môžete na obálky predpísať adresy)

do pozornosti:

TÁBORY - vyše 300 táborov - rôzne cestovné kancelárie...

OZ Kolečko - všetko pre bajkovanie

Catering agentúra - atrakcie

Internetová galéria s háčkovaným umením, insitnými kolážami, zaujímavými fotografiami.

Rekreačné zariadenie - Duchonkaland

Kvalitné písacie potreby, umelecké potreby a perá Faber-Castell. Vyberte si svoje nové pero online na stránke Hargita.sk – kancelárske potreby, pero sk, technické kreslenie, písacie potreby pre deti.

 

Pre radosť - letný tábor - škola v prírode.

Letný tábor

PageRank ikona zdarma
TOPlist Seo servis

Pre rodičov

 • Potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti >>
 • Prehlásenie o zdravotnom stave dieťaťa >>
 • Odporúčané veci na zbalenie >>
Copyright © 2019 Pre radosť - detský letný tábor - škola v prírode.. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.

Letný tábor Pre radosť